LOB POMPALARIN ÇALIŞMA PRENSİBİ

304L veya 316L AISI paslanmaz çelikten imal edilen lob pompaları, epoksi boyayla kaplı koruyucu bir kaplamaya sahip olan dökme demir dişli kutusuna monte edilmektedir. Lob muhafazasını ve dişli kutusunu birbirinden ayıran oda, dengeli kompakt mekanik keçeleri bağlantısına imkan sağlar ve pompalanan hidrolik ve dişli kutusu yağının birbirine karışmasını engeller. Dişli kutusunun tabanı, yatay ve dikey boru hatlarına bağlanırken kurulumu daha kolay hale getirmek üzere dizayn edilmiştir. Korkmaz Lob Pompa, lob, salmastra ve keçeler gibi ana parçaların kısa sürede ve kolaylıkla değiştirilmesini sağlamak amacıyla modüler tasarıma sahiptir.

Çift konik silindir rulmanları, şaftlar ve dişli kutusu içerisinde yağ banyosunun içinde çalışan büyük boy dişliler gibi kompakt ve kuvvetli parçalar sayesinde kaliteli ve hassas çalışma sağlanmaktadır. Böylece loblarda hiçbir temas noktası bulunmadığı için daha düşük toleranslar elde edilmektedir. Bunun sonucunda iyi bir pompa performansı ve güvenilirlik sağlanmaktadır.

Lob pompalarında loblar bir diğerine temas etmeksizin zıt yönlere doğru dönerler. Bu özellik sayesinde metal parçalar aşınmaz, ürünü bulaştırmaz ve ürüne hiçbir zarar vermez. Lob pompaları ayrıca aşındırıcı ürünlerle çalışmaya da uygundur. Motor tahrik şaftından tahrikli şafta doğru olan aktarım hareketi, yüksek hassasiyetli çift dişlilerle sağlanır.

YS Tasarım